Staj Dosyası – Defteri

SMMM Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

Posted on by in ile 0 Yorum

SMMM Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

SMMM Mesleki Yeterlilik sınavına katılabilmek için staj dosyasının tamamlanmış olması gerekiyor. Staj gruplarına göre evraklar resmi internet sitelerinde yayınlanmaktadır. Bütün adayların ortak getirmesi gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bunlar; sınav dosyası, ikametgâh, yeni alınmış bir adli sicil kaydı ve sicilinde bir kayıt olanların mahkemeden kâğıt alıp eklemesi gerekmektedir.

Staja başlama tarihinden itibaren, SSK aylık dönem bordro fotokopilerinin, başvuru sırasında son dönem SSK aylık bildirge çıkmayacaktır bu nedenle bir taahhütname gerekecektir. Onay aldığınız meslek mensubu ya da meslek mensuplarından, her birinin dolduracağı staj değerlendirme formunu kapalı ve mühürlü bir şekilde zarf içinde teslim edilmek zorundadır. Nedeni belgeler üzerinde değişiklik yapılmadığına emin olunmak istenmesidir. 3 aydan az süre staj yaptıysanız bu formlara gerek duyulmamaktadır.

Ayrıca SSK dan dan gün dökümü alınması gerekmektedir yalnız internet çıktısı kabul edilmeyeceğinden orijinal belge gerekmektedir. Emekli Sandığı ve BAĞ-KURkaydınızın olmadığını kanıtlamak adına kurumdan imzalı yazı alınmalıdır.  Erkek stajyerler için askerlik durum belgesi gerekmektedir.

Eğer staj sırasında iş yeri değişikliği yaptıysanız bunun için yeniden belgeleri düzenlemeniz gerekecektir.Stajınızı onaylayan her meslek mensubuna ait faaliyet belgesi, ruhsat fotokopisi ve matbu evraklardan staj onay belgesi, tek kişi staj yazısı evrakları başvurularda ve yer değişikliklerinde yeniden verilmek zorundadır. Eksik olan evrakların getirilmesi ve bir an önce temin edilmesi gerekmektedir.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>